A másik öt áldozat beazonosítása érdekében DNS-vizsgálatot rendeltek el. A vádhatóság gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított vizsgálatot ismeretlen tettes ellen. A helyszínelést a katasztrófavédelem, az országos kriminalisztikai intézet és a petrozsényi tűzszerészeti kutatóintézet szakértői végezték.
Az ügyészek házkutatást is tartottak a megyei kórházban és számos iratot lefoglaltak, miután kiderült, hogy az intenzív osztályt szombat délelőtt, alig néhány órával a tűzeset előtt költöztették a harmadikról a második emeletre. A Neamt megyei közegészségügyi hatóság hétfőn közleményben jelezte, hogy a kórház hatósági engedély nélkül végezte el az átalakításokat és költöztetést. A csaknem fél évszázada épült kórházban nem végeztek rendszeres karbantartást a műszaki berendezéseken, ezek között az oxigén-hálózaton.
A felelősök azonosítása politikai csatározássá fajult a decemberi parlamenti választásokra készülő Romániában, a megyei kórház gazdálkodása ugyanis az ellenzéki (szociáldemokrata) vezetésű megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozik, míg szakmai felügyeletét a jobbközép kormány egészségügyi minisztériuma látja el.
A nyilatkozatháború közepette hétfőn bejelentette lemondását a kórház jelenlegi, alig néhány hete tisztségben lévő igazgatója. Idén egyébként már nyolc igazgató váltotta egymást a kórház élén.
A város önkormányzati testülete hétfői ülésén határozatot fogadott el arról, hogy a város díszpolgárává avatják a tragédia estéjén az intenzív osztályon ügyeletet teljesítő Catalin Denciu altatóorvost, aki megpróbálta az eleve súlyos állapotban lévő, magatehetetlen betegeit kimenteni a tűzből. A súlyos égési sérüléseket szenvedett orvost a román kormány közbenjárásával vasárnap Belgiumba szállították, ahol egy katonai kórházban ápolják.
A karácsonkői kórház intenzív osztályáról szombaton kimenekített és egy Jászvásár (Iasi) melletti moduláris kórházba szállított hat koronavírusos beteg állapota továbbra is súlyos, de ők nem szenvedtek égési sérüléseket.